Hakkımızda

Bilkav, sektördeki veri odaklı projeleri hedefleyen ve bünyesinde çok sayıda veri bilimi, büyük veri analitiği, yapay zeka ve büyük veri projesini barındıran eğitim, danışmanlık ve yazılım hizmetleri şirketidir.

Kurucusu ise 6 ülkede 20 yıllık eğitim ve danışmanlık tecrübesi olan, yapay zeka ve veri bilimi alanında çok sayıda yayına sahip, aktif olarak Antalya Bilim Üniversitesi’nde öğretim üyeliğini sürdüren, alandaki bilgilerini paylaşmak adına kurduğu Bilgisayar Kavramları isimli Youtube kanalında 150.000 takipçiye sahip Prof. Dr. Şadi Evren ŞEKER’dir.

Bilkav, arka planında yer alan ve 2000 yılından beri süre gelen eğitim ve danışmanlık birikimiyle beraber 2017 yılında gerçekleştirdiği kurumsal dönüşümle, Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş. olarak kurumsal yaşamına devam etmektedir.

2018 yılına gelindiğinde ise açıklanabilir yapay zeka ve otomatik makine öğrenimi modellerini ürüne dönüştürmek misyonu ile Silikon Vadisi’nde OptiWisdom Inc. kurulmuştur. OptiWisdom global ölçekte faaliyet göstermekte olup, Türkiye’deki faaliyetlerinin arka planında 20 yıllık tecrübesi ile Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş. yer almaktadır.

OptiWisdom’un araştırma geliştirme faaliyetleri kapsamında yürütmekte olduğu patent başvuruları ve TÜBİTAK projeleri bulunmaktadır. Bu projeler ile geliştirilen üç ana motordan yola çıkarak dikey ürünler oluşturulmaktadır. finansal varlıkların değerleri hakkında günlük tahminler oluşturan XchangeWiser, varlık yönetim şirketlerinin operasyonlarını daha verimli sürdürebilmeleri için geliştirlien CollectWiser ve insan kaynakları ile müşteri ilişkileri yönetim operasyonlarını bir araya getiren AnalytiXR bu ürünlerin başında gelmektedir.

Antalya Teknokent

E-posta
bilkav@bilkav.com

Telefon
0531 605 67 26

Adres
Şirinyalı mah. 1486 sokak, Sıya Sitesi, B Blok, No:2B, İç Kapı No : 22, Muratpaşa/Antalya

İstanbul

E-posta
bilkav@bilkav.com

Telefon
0531 605 67 26

Adres
Dolaybağı Cad. Albay Tanseli Sok no:8/1 Anadoluhisarı Beykoz İstanbul

ABD

E-posta
optiwisdom@optiwisdom.com

Telefon
+1 484 460 8182

Adres
PO Box 192750 PMB 16122
San Francisco, CA 94119