Hakkımızda

Bilkav, sektörde veri bilimi odaklı projeler geliştirmeyi hedefleyen ve bünyesinde çok sayıda büyük veri analitiği, yapay zekâ ve veri bilimi projesi barındıran eğitim, danışmanlık ve yazılım şirketidir.

Kurucusu Prof. Dr. Şadi Evren ŞEKER, 6 ülkede 20 yıllık eğitim ve danışmanlık tecrübesi bulunmakla birlikte  yapay zekâ ve veri bilimi alanında çok sayıda yayına sahiptir. Yapay zekanın herkes için ulaşılabilir ve kullanılabilir olmasını hedefleyen ve bunun için alandaki bilgilerini paylaşmak adına kurduğu yine aynı isme sahip Bilgisayar Kavramları isimli ve 235.000 takipçili Youtube kanalını geliştirmektedir.

Bilkav, arka planında yer alan ve 2000 yılından beri süre gelen eğitim ve danışmanlık birikimiyle beraber 2017 yılında gerçekleştirdiği kurumsal dönüşümle, Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş. olarak kurumsal yaşamına devam etmektedir.

2018 yılına gelindiğinde ise açıklanabilir yapay zekâ ve otomatik makine öğrenimi modellerini ürüne dönüştürmek misyonu ile Silikon Vadisi’nde OptiWisdom Inc. kurulmuştur. OptiWisdom global ölçekte faaliyet göstermekte olup, Türkiye’deki faaliyetlerinin arka planında 20 yıllık tecrübesi ile Bilkav Eğitim Danışmanlık A.Ş. yer almaktadır.

Bilkav ve Optiwisdom markaları ile yapay zeka, veri bilmi ve makine öğrenmesi üçgeninde eğitim danışmanlık ve proje geliştirme süreçlerine devam etmektedir. 

OptiWisdom’un araştırma geliştirme faaliyetleri kapsamında bitirmiş olduğu KOSGEB ARGE Projeleri, TÜBİTAK/TEYDEB projeleri ve patentleri bulunmakla birlikte hali hazırda aktif olarak yürütmekte olduğu TÜBİTAK projeleri bulunmaktadır. Bu projeler ile geliştirilen üç ana yapay zeka motorundan yola çıkarak dikey yapay zeka çözüm ürünleri oluşturulmaktadır. Finansal varlıkların değerleri hakkında günlük tahminler oluşturan XchangeWiser, veri analizleriyle gelecek tahminleri yapıp işletmelerin müşteri kayıplarını önleyen ve verimliliğinin en yüksek performansa ulaşmasını sağlayan Kolay.AI, başarılı iş planlarının oluşturulacağı, iş süreçlerinin verimli ve aktif bir biçimde sürdürülmesi için donanmış OptiCRM, İnternet üzerinde herhangi bir kaynaktan veri toplamak ve robot süreç otomasyonu sağlayan OptiCrawler bu ürünlerin başında gelmektedir.

Antalya

E-posta
bilkav@bilkav.com

Telefon
0531 605 67 26

Adres
Şirinyalı mah. 1486 sokak, Sıya Sitesi, B Blok, No:2B, İç Kapı No : 22, Muratpaşa/Antalya

İstanbul

E-posta
bilkav@bilkav.com

Telefon
0531 605 67 26

Adres
İkitelli Osb, Demirciler Sanayi Sitesi, No: 1, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark, Başakşehir/İstanbul

ABD

E-posta
optiwisdom@optiwisdom.com

Telefon
+1 484 460 8182

Adres

PO Box 192750 PMB 16122, San Francisco, CA 94119